Yleisurheilu

 

Yleisurheilukoulun päättäjäiset Hiihtomajalla pe 29.9.2017 klo 18-20. Ohjelmaa, palkitsemisia, suuhun pantavaa. Koululaiset huoltajineen tervetulleita.

 

Silja Line seurakisat 2.8.2017

Tulokset

P5 60m 1. Peetu Jeskanen 13,93 2. Eetu Viitala (PetPet) 16,22  P5 pallo 1. Peetu Jeskanen 12,68 2. EetuViitala 12,00 3. Arvo Saksala 4,35

T5 60m 1. Oona Espo 18,53   T5 pallo 1. Oona Espo 6,00

T7 60m 1. Aino Määränen 10,97    T7 pallo 1. Aino Määränen 10,21

P7 60m 1. Taito Saksala 12,18 2. Paavo Muhonen 13,87 P7 junnukeihäs 1. Paavo Muhonen 5,40 2. Taito Saksala 4,71

T9 100m 1. Venla Kauppinen 18,57 2. Heta Vilokkinen 19,43   T9 junnuk. 1. Heta Vilokkinen 4,52 2. Venla Kauppinen 4,10

P9 100m 1. Elias Saarinen 18,41 2. Toivo Saksala 18,53 3. Aatto Hintikka 19,13 4. Roope Mieskonen 19,59 5. Vili Hurskainen 19,72 6. Aapo Muhonen 19,84

P9 junnuk. 1. Aatto Hintikka 11,12 2. Aapo Muhonen 10,21 3. Roope Mieskonen 9,60 4. Vili Hurskainen 8,96 5. Toivo Saksala 8,93

T11 100m 1. Noora Mieskonen 18,91   T11 junnuk. 1. Noora Mieskonen 9,51

P11 100m 1. Jon Hillman 16,62 2. Samuli Saarinen 16,97 3. Veeti Hurskainen 17,10 4. Roope Viitala (PetPet) 17,94 P11 junnuk. 1. Veeti Hurskainen 17,58 2. Roope Viitala (PetPet) 15,50 3. Jon Hillman 11,88 4. Samuli Saarinen 8,98

T13 100m 1. Kerttu Saksala (JKU) 15,37 2. Emma Karjalainen 16,22 3. Vieno Laulainen 17,22

T13 keihäs 400g 1. Vieno Laulainen 23,82 2. Emma Karjalainen 14,57 3. Kerttu Saksala (JKU) 13,41

 

Äidit keihäs 400g Marja Muhonen 19,74 Jaana Saksala 16,93 Satu Huutonen 14,26 Marjo Jeskanen 14,25

Isät ym. Jukka Hintikka 46,85 Reijo Länkinen 29,16 Jouni Saarinen 27,87 Juha Mieskonen 27,42 Hannu Laulainen 25,48 Tero Kauppinen 25,10 Jari Saksala 23,18 Roope Viitala 20,15 Esa Viitala 18,15

Uuraisten Urheilijat

Silja Line seurakisat 19.7.2017

Tulokset

T5 200m 1. Oona Espo 1.16      T5 pallo 1. Oona Espo 3,00

P5 200m 1. Peetu Jeskanen 54,46 2. Miika Turunen 1.02,22 3. Miska Räty 1.04,25 4. Hugo Hurskainen 1.19,00

P5 pallo 1. Peetu Jeskanen 8,90 2. Miska Räty 7,43 3. Ilmari Markkanen 6,53 4. Hugo Hurskainen 4,99 5. Jami Lottanen 4,73 6. Miika Turunen 4,60

T7 300m 1. Aino Määränen 1.13,28 2. Mila Turunen 1.18,09 3. Sara Räty 1.20, 97

4. Kiira Hurskainen 1.45,00

T7 pallo 1. Heini Paanala 10,62 2. Aino Määränen 8,56 3. Sara Räty 8,36

4. Mila Turunen 7,55 5. Kiira Hurskainen 5,83

P7 300m 1. Olavi Markkanen 1.25,00    P7 pallo 1. Olavi Markkanen 4,67

T9 300m 1. Oona Markkanen 1.07,84 2. Emmi Malinen 1.09,00

T9 kuula 2kg 1. Emmi Malinen 4,15 2. Oona Markkanen 2,95

P9 300m 1. Roope Mieskonen 1.08,38 2. Konsta Kankaanniemi 1.08,81

3. Vili Hurskainen 1.09,47 4. Santtu Lottanen 1.10,00

5. Rasmus Riihimäki 1.35,00

P9 kuula 2kg 1. Roope Mieskonen 4,88 2. Santtu Lottanen 4,39 3. Vili Hurskainen 3,77

4. Rasmus Riihimäki 3,31 5. Konsta Kankaanniemi 2,74

T11 800m 1. Noora Mieskonen 4.21 T11 kuula 2kg 1. Noora Mieskonen 4,53

P11 1000m 1. Jon Hillman 4.54 2. Veeti Hurskainen 5.42

P11 kuula2kg 1. Veeti Hurskainen 7,89 2. Jon Hillman 5,44 3. Riku Riihimäki 5,20

T13 800m 1. Emma Karjalainen 3.53

T13 kuula2,5kg 1. Vieno Laulainen 8,18

 

Miehet kuula 2,5kg Janne Turunen 14,20 Marko Malinen 12,89 Reijo Länkinen 12,06 Juha Hillman 11,35 Marko Riihimäki 11,03 Esko Paanala 9,36 Kauko Kivelä 9,16

Naiset kuula 2,5kg Marjo Jeskanen 8,47 Jaana Saksala 7,92 Maria Hurskainen 6,57 Laura Kankaanniemi 4,22

 

HUOM!  Heinäkuun Silja Line seurakisan siirto varapäivälle ke 19.7.2017 klo 18.00. Rankkasade peitti kentän veteen ja huuhtoi ratamerkinnät mukaansa, joten kilpailu jouduttiin peruuttamaan. Lajit ja ohjeet samat: kuula/pallo ja 200-1000m.

 

Tulokset 21.6.2017

T5 40m 1. Rebekka Koivisto 11,00 2. Stella Abebe 11,31 3. Oona Espo 12,93

T5 pituus 1. Stella Abebe 132 2. Rebekka Koivisto 113 3. Oona Espo 100

P5 40m 1. Peetu Jeskanen 9,63 2. Miika Turunen 10,41 3. Veikka Lampinen 10,59  4. Hugo Hurskainen 11,19 5. Miska Räty 11,22 6. Miika Ojala 14,71 7. Ilmari Markkanen (3v) 14,78 8. Arvo Saksala 15,66 9. Rikhard Koivisto (3v) 17,53

P5 pituus 1. Peetu Jeskanen 207 2. Miika Turunen 186 3. Veikka Lampinen 165 4. Miska Räty 146 5. Miika Ojala 118 6. Hugo Hurskainen 115 7. Ilmari Markkanen 101 8. Arvo Saksala 96 9. Rikhard Koivisto 60

T7 40m 1. Aino Määränen 7,75 2. Mila Turunen 8,09 3. Juliana Sivill 8,50  4. Sara Räty 9,15 5. Jade Tannermäki 9,16 6. Heidi Pajunen 9,79  7. Kiira Hurskainen 13,88

T7 pituus 1. Aino Määränen 283 2. Mila Turunen 238 3. Sara Räty 217  4. Jade Tannermäki 208 5. Heidi Pajunen 180 6. Kiira Hurskainen 106

P7 60m 1. Taito Saksala 12,90 2. Paavo Muhonen 12,94 3. Oskari Lahtinen 14,19  4. Olavi Markkanen 15,00

P7 pituus 1. Taito Saksala 188 2. Paavo Muhonen 186 3. Olavi Markkanen 172  4. Oskari Lahtinen 161

T9 60m 1. Venla Kauppinen 11,31 2. Oona Markkanen 11,56 3. Emmi Malinen 11,69  4. Heta Vilokkinen 11,75 5. Lila Lampinen 11,93 6. Malla Rokkamäki 12,00

T9 pituus 1. Oona Markkanen 267 2. Emmi Malinen 262 3. Malla Rokkamäki 254  4. Heta Vilokkinen 252 5. Martta Stenman 247 6. Lila Lampinen 214  7. Venla Kauppinen 205

P9 60m 1. Valtteri Kettunen 10,94 2. Elias Saarinen 11,38 3. Toivo Saksala 11,47   4. Vili Hurskainen 11,56 5. Roope Mieskonen 11,59 6. Aapo Muhonen 11,69  7. Santtu Lottanen 12,59 8. Rasmus Riihimäki 14,78

P9 pituus 1. Elias Saarinen 291 2. Vili Hurskainen 288 3. Roope Mieskonen 277  4. Valtteri Kettunen 276 5. Santtu Lottanen 240 6. Toivo Saksala 240  7. Aapo Muhonen 233 8. Rasmus Riihimäki 161

T11 60m 1. Milja Lottanen 9,95 2. Noora Mieskonen 11,19 3. Helmi Lampinen 11,41

T11 pituus 1. Milja Lottanen 366 2. Noora Mieskonen 312 3. Helmi Lampinen 262

P11 60m 1. Jon Hillman 10,00 2. Veeti Hurskainen 10,41 3. Samuli Saarinen 10,60  4. Riku Riihimäki 12,50

P11 pituus 1. Jon Hillman 352 2. Veeti Hurskainen 347 3. Samuli Saarinen 330 4. Riku Riihimäki 274

T13 60m 1. Kerttu Saksala 9.19 2. Vieno Laulainen 10,06

T13 pituus 1. Kerttu Saksala 390 2. Vieno Laulainen 310

P13 pituus 1. Vilho Stenman 426

 

 

YU-KOULU jatkuu keskiviikkoisin klo 18.00 - 19.30 Keskusurheilukentällä. Mukaan pääsee vielä.

Lasten yu-koulun avaus valtakunnallisella yleisurheiluviikolla ke 24.5. klo 18 keskusurheilukentällä. Mukaan 5-13v tytöt ja pojat vanhempineen. Kesän aikana tutustutaan/ harjoitellaan sekä tuttuja että uusia lajeja. Kokoontumisia 15 krt. Osallistumismaksu 18€ ja se sisältää ohjauksen, välineiden käytön, kisapassin ja vakuutuksen, osallistumisen Silja Line seurakisoihin 3krt sekä päätöstilaisuuden palkintoineen. Ilmoittautuminen avauksen yhteydessä. Lisätiedot p. 044 440 1221 Reijo.

SiljaLine seurakisat 20.7.2016 Uuraisten urheilukentällä

T5 60m: 1. Emmi Flyktman  18,67  2. Elli Kässi 19,30  3. Rebekka Koivisto 21,40  4. Ilma Kässi 27,62  T5 pituus: 1. Rebekka Koivisto 143  2. Emmi Flyktman 118  3. Elli Kässi  78  4. Ilma Kässi 40   P5 60m: 1. Taito Saksala 13,50  2. Olavi Markkanen 16,13  3. Arvo Saksala 25,81  P5 pituus: 1. Taito Saksala 210  2. Olavi Markkanen 182  3. Arvo Saksala 60  P7 200m: 1. Elias Saarinen 43,50  P7 pituus: 1. Elias Saarinen 260  2. Touko Pihlajamaa 207  T7 200m: 1. Oona Markkanen 44,0  2. Aino Määränen 45,0  3. Olivia Neuvonen 46,0  4. Emmi Malinen 47,0  5, Kerttu Tuomanen 50,0  6. Kaisa Pellossaari 64,0  7. Tyyne Kässi 76,0  T7 pituus: 1. Aino Määränen 270  2. Emmi Malinen 247  3. Kaisa Pellossaari 221  4. Oona Markkanen 215  5. Olivia Neuvonen 193  6. Kerttu Tuomanen 174  7. Tyyne Kässi 133   P9 200m: 1. Jon Hillman 39,9  2. Samuli Saarinen 40,2  3. Toivo Saksala 42,1   P9 pituus: 1. Jon Hillman 307  2. Samuli Saarinen 306  3. Toivo Saksala 230  T9 200m: 1. Venla Pihlajamaa44,4   T9 pituus: 1. Venla Phlajamaa 265   T11 300m: 1. Noora Pihlajamaa 64,0   T11 pituus: 1. Noora Pihlajamaa 319   T13 300m: 1. Kerttu Saksala 55,8  T13 pituus: 1. Kerttu Saksala 373   Vanhemmat 300m:  Jouni Saarinen 51,5  Jari Saksala 52,5   Pituus: Oskari Markkanen 376  Jouni Saarinen 431  Marko Malinen 421  Jari Saksala 381  Mari Mikkilä 397  Ulla Heinonen 349

SiljaLine seurakisat 29.6.2016 Uuraisten urheilukentällä

T5 40m: 1. Heidi Pajunen 11,15  2. Rebekka Koivisto 11,38  3. Emmi Flyktman 12,88  4. Sanni Karppinen (s.2015) 53,47 *** T5 pallo: 1. Heidi Pajunen 5,40  2. Rebekka Koivisto 3,67  3. Emmi Flyktman 3,14  4. Sanni Karppinen 0,21  ***  P5 40m: 1. Taito Saksala 9,35  2. Paavo Muhonen 9,63  3. Vilho Karppinen 9,72  4. Kalle Flyktman 11,18  5. Olavi Markkanen 11,37  6. Miska Räty 14,13  7. Arvo Saksala 18,16  8. Väinö Karppinen 20,07  ***P5 pallo: 1. Taito Saksala 10,10  2. Vilho Kappinen 4,93  3. Paavo Muhonen 4,52  4. Miska Räty 3,84  5. Olavi Markkanen 3,14  6. Kalle Flyktman 2,66  7. Väinö Karppinen 1,93  ***  T7 60m: 1. Emmi Malinen 12,31  2. Oona Markkanen 12,32  3. Olivia Neuvonen 12,75  4. Sara Räty 14,66  5. Kerttu Tuomanen 14,90  *** T7 pallo: 1. Emmi Malinen 11,27  2. Sara Räty 9,88  3. Olivia Neuvonen 9,62  4. Oona Markkanen 6,88  5. Kerttu Tuomanen 6,17  *** P7 60m: 1. Elias Saarinen 12,40  2. Vili Hurskainen  *** P7 pallo: 1. Elias Saarinen 10,10  2. Vili Hurskainen 9,52  *** T9 60m: 1. Saana Hintikka 13,25 *** T9 kuula 2kg: Saana Hintikka 3,43  *** P9 60m: 1. Jon Hillman 10,50  2. Väinö Muhonen 11,03  3. Samuli Saarinen 11,19  4. Paavo Ahvenainen 11,19  5. Veeti Hurskainen 11,53  6. Toivo Saksala 11,78  7. Aatto Hintikka 11,87  8. Aapo Muhonen 12,40  *** P9 kuula 2kg: 1. Veeti Hurskainen 6,08  2. Jon Hillman 4,98  3. Samuli Saarinen 4,52  4. Paavo Ahvenainen 4,06  5. Aatto Hintikka 3,90  6. Väinö Muhonen 3,55  7. Aapo Muhonen 3,38  8. Toivo Saksala 3,10  *** T13 100m: 1. Kerttu Saksala 16,06  2. Vieno Laulainen 17,56  *** T13 kuula 2,5kg: 1. Vieno Laulainen 7,96  2. Kerttu Saksala 6,45

Äidit/kuula 2,5kg: Riitta Malinen 7,72 * Jaana Saksala 7,59 * Marja Muhonen 7,34 * Eija Vanhala 6,54  **** Isät: Marko Malinen 12,19 * Teppo Flyktman 12,13 * Jukka Hintikka 12,08 * Jari Saksala 11,84 * Reijo Länkinen 11,81 * Jouni Saarinen 11,76

2. Silja Line seurakisaUuraisten urheilukentällä ke 15.7.2015 klo 18.30.
Tulokset
T5
100m  1. Aino Määränen 24,0  2. Emmi Flyktman  40,0  3. Liida Pakkanen  46,0  4. Rebekka Koivisto 48,0
Pituus  1. Kiira Kahilainen 206  2. Aino Määränen  184  3. Emmi Flyktman 131  4. Rebekka Koivisto 105
P5
100m  1. Patrik Tynkkynen  25,0  2. Taito Saksala  29,0  3. Kalle Flyktman  37,0
Pituus  1. Touko Pihlajamaa  192  2. Taito Saksala 177  3. Patrik Tynkkynen  129 
4. Kalle Flyktman  96
T7
300m  1. Martta Stenman  1.14,33  2. Olivia Neuvonen  1.18,99  3. Venla Pihlajamaa 1.20,25  4. Iida Kalliomäki  1.20,61  5. Lila Lampinen  1.21,93  6. Emmi Malinen  1.32,99
Pituus  1. Martta Stenman 232  2. Venla Pihlajamaa  227  3. Iida Kalliomäki  208  4. Lila Lampinen 192  5. Emmi Malinen  192  6. Olivia Neuvonen  185
P7
300m 1. Toivo Saksala  1.11,14  2. Paavo Ahvenainen  1.13,18  3. Vertti Tynkkynen  1.19,38  4. Roope Mieskonen  1.19,72  5. Vili Hurskainen 1.20,50
Pituus  1. Paavo Ahvenainen  286  2. Toivo Saksala 230  3. Roope Mieskonen 228  4. Elias Saarinen  218  5. Vertti Tynkkynen  218  6. Vili Hurskainen 202
T9
300m  1. Noora Mieskonen  1.13,63  2. Helmi Lampinen  1.15,55
Pituus  1. Noora Mieskonen  276  2. Helmi Lampinen 213
P9
300m  1. Samuli Saarinen  1.10,03  2. Veeti Hurskainen  1.18,53
Pituus  1. Samuli Saarinen 299  2. Veeti Hurskainen 261
T11
300m  1. Kerttu Saksala  59,35  2. Noora Pihlajamaa  1.06,03
Pituus  1. Kerttu Saksala  358  2. Noora Pihlajamaa 346
P11
300m  1. Vilho Stenman  1.00,63 
Pituus  1. Vilho Stenman 367

Osallistujia kaikkiaan 28.

Silja Line seurakisa Uuraisten urheilukentällä ke 24.6. klo 18.
Tulokset:

40m
T5  1. Aino Määränen  9,31   2. Iina Varvikko  12,25   3. Tyyne Kässi  14,09
4. Elli Kässi  20,25
P5   1. Jalmari Mäkinen  10.88 2. Taito Saksala  11.03
T7   1. Martta Stenman  8,62   2. Iida Kalliomäki  9,47   3. Lila Lampinen 9,50 ja   Emmi Malinen 9,50
P7   1. Toivo Saksala  8,62    2. Vili Hurskainen  8,87   3. Roope Mieskonen 8,97
4. Aatto Hintikka  9.06   5. Aaro Varvikko  9,31   6. Elias Saarinen  13.06
T9   1. Noora Mieskonen 8,38   2. Helmi Lampinen  8,82
P9   1. Samuli Saarinen  7,75 2. Veeti Hurskainen  8,28

60m
T11 1. Kerttu Saksala  10,63 2. Emma Karjalainen  11,34
P11  1. Vilho Stenman  10,41

Pallonheitto
T5  1. Aino Määränen  4,88 2. Tyyne Kässi  4,56  3. Iina Varvikko  3,04
4. Elli Kässi  1,73
P5  1. Taito Saksala  5,77  2. Jalmari Mäkinen  4,70
T7  1. Martta Stenman  8,64 2. Lila Lampinen  6,56 3. Iida Kalliomäki  6,37
4. Emmi Malinen  6,11
P7  1. Aatto Hintikka  14,14 2. Roope Mieskonen  12,78 3. Aaro Varvikko  11,71
4. Toivo Saksala  10,39 5. Vili Hurskainen  7,03 6. Elias Saarinen  6,56

Turbokeihäs
T9  1. Noora Mieskonen  7,89 2. Helmi Lampinen  6,52 3. Saana Hintikka  5,11

Junnukeihäs
P9  1. Veeti Hurskainen  9,79 2. Samuli Saarinen  6,52
T11  1. Emma Karjalainen  11,12 2. Kerttu Saksala  9,58
P11  1. Vilho Stenman  13,56

Lasten ja nuorten yu-koulu 2015 jatkuu

Kokoontumiset keskiviikkoisin klo 18-19.30 Kirkonkylän kentällä.

 Toiminta on tarkoitettu 5-13 vuotiaille tytöille ja pojille. Tarkoituksena on tutustua monenlaisiin yu-lajeihin ja tehdä niissä tuloksia, joiden pohjalta henkilökohtaista kehitystä voidaan seurata. Illan aikana käydään läpi tekniikkaa ja kisaillaan kahdessa lajissa.  Kauden päätyttyä palkitsemisia tehdään ahkeruudesta, yrittämisestä, hyvästä kehityksestä ja toisten huomioon ottamisesta. Kuukausittain on isommat Silja Line- seurakisat, joissa on myös palkinnot. Osallistumismaksu 18€/lapsi (sis. ohjauksen, kisapassin, välineiden käytön, osallistumisen kuukausikisoihin ja kauden päättäjäiset).

Vanhempia toivotaan mukaan avustajiksi ja kannustajiksi sekä verestämään vanhoja muistoja eri lajeista.

Lisätietoja www.seurakisat.fi tai Reijo Länkinen p.044-440 1221,                                           sp. reijo.lankinen@pp.inet.fi

 

 

Silja Line seurakisa 13.8.2014

300m
T5 1. Olivia Neuvonen 1.37,0   2. Elviira Salmi  1.38,0  3. Nelli Lehtonen 1.53,0
P5 1. Rasmus Riihimäki 2.03,0

T7 1. Venla Pihlajamaa  1.37,3
P7 1. Samuli Saarinen  1.15,7  2. Eewert Salmi  1.16,6  3. Toivo Saksala  1.22,4  
     4. Riku Riihimäki  1.29,6

600m
T9   1. Noora Pihlajamaa 2.42,8  2. Noora Mieskonen  3.11,3
T11 1. Kerttu Saksala  2.33,1  2. Emma Karjalainen 2.39,5  3. Essi Paananen  2.51,7

1000m
P9   1. Vilho Stenman  4.21,7  2. Roni Varala  4.54,1
P11 1. Miro Kuusjärvi  4.38,9  2. Joona Penttinen (MuJy) 4.39,4 3. Tomas Varala 5.07,8
P13 1. Niklas Järvinen  4.34,4

Korkeus
T9   1. Noora Mieskonen  80  2. Noora Pihlajamaa 75
P9   1. Vilho Stenman 90  2. Lauri Lapinoja 80  3. Roni Varala 75
T11 1. Kerttu Saksala 105  2. Vieno Laulainen 100  3. Emma Karjalainen 95 
       4. Essi Paananen 85  5. Sofia Lapinoja  80
P11 1. Miro Kuusjärvi 110  2. Joona Penttinen(MuJy) 110  3. Tomas Varala 105
P13 1. Eero Salmi  123  2. Akseli Lapinoja ja Niklas Järvinen 100

Silja Line seurakisa ke 16.7.2014 klo 18.30 tulokset
P5
Pituus: 1. Eeli Riihimäki 1,57  2. Rasmus Riihimäki 1,40  3. Vili Hurskainen 1,35
Pallo:   1. Eeli Riihimäki  10,90   2. Rasmus Riihimäki 5,78  3. Vili Hurskainen  4,17

T7
Pituus: 1. Martta Stenman 1,87  2. Sofia Valkeejärvi  1,81  3. Aili Lindberg  1,74
Pallo:   1. Aili Lindberg  8,14  2. Sofia Valkeejärvi 7,19  3. Martta Stenman 7,03

P7
Pituus: 1. Samuli Saarinen  2,70  2. Veeti Hurskainen  2,25  3. Riku Riihimäki  1,85  4. Toivo Saksala 1,59  5. Roope Mieskonen 1,41
Pallo:  1. Veeti Hurskainen 17.02  2. Riku Riihimäki  11,61  3. Samuli Saarinen  11,43  4. Toivo Saksala  9,84  5. Roope Mieskonen  8,32

T9
Pituus:  1. Tuuli Järvinen (KeuKis) 3,10  2. Noora Mieskonen  2,05  3. Heta Lindberg 1,72  4. Minttu Järvinen (KeuKis) 1,66  5. Milja Sarajärvi  1,41
Junnukeihäs: 1. Tuuli Järvinen (KeuKis) 12,05  2. Milja Sarajärvi 7,82  3. Minttu Järvinen (KeuKis)  6,28  4. Heta Lindberg 5,92  5. Noora Mieskonen  3,89

P9
Pituus:  1. Vilho Stenman 3,30  2. Arttu Karjalainen  2,45  3. Joona Riihimäki  2,20
Junnukeihäs:  1. Vilho Stenman  16,99  2. Arttu Karjalainen  11,83  3. Joona Riihimäki  11,50

T11
Pituus: 1. Kerttu Saksala  3,00  2. Emma Karjalainen  2,74  3. Vieno Laulainen  2,38
Junnukeihäs: 1. Vieno Laulainen 14,35  2. Kerttu Saksala 10,41  3. Emma Karjalainen 8,30

P11
Pituus:  1. Joona Penttinen (MuJy) 3,28  2. Max Schoug (JKL) 2,86  3. Paavo Lappi  2,22
Junnukeihäs: 1. Joona Penttinen (MuJy)  28,05  2. Max Schoug (JKL) 9,62  3. Paavo Lappi 8,25

P13
Pituus: 1. Samuel Valkeejärvi (JKL)  3,89  2. Hugo Schoug (JKL) 3,65  3. Mikko Salonen 3,46
Junnukeihäs:  1. Teemu Setälä  25,15  2. Hugo Schoug (JKL) 16,91

Silja Line seurakisa ke 18.6.2014 klo 18.30 Uuraisten urheilukentällä.
Tulokset
P5
Kuula 1kg 1. Rasmus Riihimäki 2,00  2. Touko Pihlajamaa 1,75  3. Taito Saksala 0,92
40m          1. Rasmus Riihimäki  15,00 2. Taito Saksala 38,00

T7
Kuula 1kg 1. Martta Stenman  3,21  2. Aili Lindberg  3,04  3. Venla Pihlajamaa 2,47 
                4. Aada Kunelius  2,33
40m          1. Martta Stenman  9,53  2. Aada Kunelius  3. Aili Lindberg  9,82 
                4. Venla Pihlajamaa  10,59

P7
Kuula 2kg 1. Riku Riihimäki  3,08  2. Samuli Saarinen  2,83 
                3. Toivo Saksala 1,88 ja Verneri Hietikko 1,88
40m          1. Samuli Saarinen 7,97  2. Toivo Saksala  9,09  3. Riku Riihimäki  9,31 
                4. Verneri Hietikko  10,94

T9
Kuula 2kg 1. Noora Pihlajamaa  3,60  2. Heta Lindberg  2,69
60m          1. Noora Pihlajamaa  11,16  2. Heta Lindberg  13,85

P9 
Kuula 2kg 1. Vilho Stenman  5,63
60 m         1. Vilho Stenman  10,41

T11
Kuula 2kg 1. Vieno Laulainen  5,67  2. Kerttu Saksala 4,61 3. Essi Paananen  4,32
60m          1. Kerttu Saksala  10,56  2. Vieno Laulainen  11,66  3. Essi Paananen  12,00

Aikuiset
Kuula 2,5kg
Reijo Länkinen   12,32 / Marko Riihimäki 11,62 / Jouni Saarinen 11,48 / Jari Saksala 11,45 / Matti Eerola 9,83 / Paavo Pihlajamaa 9,76 / Mari Pihlajamaa 8,90 / Riitta Kaakkurivaara 7,34 / Tarja Stenman 7,10 / Sari Rimmi 6,20 / Elina Saarinen 6,13