Kuukan hölkkä 2020

   

Kuukan hölkkä 15.8.2020

Miehet              Miehet 6,7 Km                           

1.                         Nieminen Jaakko                       JKU                     21:27                 

2.                         Takala Miikka                               JKU                     22:55                 

3.                         Mustonen Anssi                         KoiKip                23:47                 

4.                         Jelonen Henri                              Peto                   23:55                 

5.                         Puranen Eerik                              SaPu                   24:26                 

6.                         Hokkanen Harri                           HipMara            25:03                 

7.                         Lehtonen Matti                          VaajKu               25:14                 

8.                         Häkkinen Janne                          Peto                   25:15                 

9.                         Pantsar Taneli                              KumRacing       25:22                 

10.                       Kauppinen Jarkko                      SkiJy                   25:23                 

11.                       Lamminsivu Harri                       JKL                       25:38                 

12.                       Hyttinen Tarmo                          KoiKip                26:29                 

13.                       Puttonen Seppo                         VaajKu               26:46                 

14.                       Kari Tuomas                                 Team Kari         26:57                 

15.                       Roivainen Tuomas                     OTe                     27:14                 

16.                       Sillanpää Tero                              JKU                     27:42                 

17.                       Paukku Ismo                                ViPa                    28:04                 

18.                       Mähönen Tero                            Hima                   28:09                 

19.                       Sekki Pauli                                     LahjHarj            29:03                 

20.                       Tannermäki Antti                       Jyps                    29:10                 

21.                       Manninen Ossi                            MänVe              29:31                 

22.                       Maukonen Jani                           HipMara            30:38                 

23.                       Matikainen Reijo                        SaPu                   31:39                 

24.                       Virta Jukka                                                                 32:10                 

25.                       Hänninen Heikki                                                      32:10                 

26.                       Muhonen Jari                              JKU                     32:16                 

27.                       Hämäläinen Mikko                    ÄU                       32:18                 

28.                       Salmio Antti                                  Jämsä                 32:52                 

29.                       Leutela Markku                          HipMara            33:29                 

30.                       Keskinen Eero                                                          VaajKu               33:54                 

31.                       Häkkinen Mika                            FinMara            35:42                 

32.                       Kinnunen Tarmo                        SuolUrho          35:52                 

33.                       Asp Vesa                                                                    35:54                 

34.                       Vääränen Juha-Matti               OtaJyl                 36:40                 

35.                       Karhu Markku                                                          SuolUrho          37:59                 

36.                       Kuitunen Matti                           UurU                  38:25                 

37.                       Asp Jere                                                                      38:41                 

Nieminen Pekka                                                                                   Keskeyttänyt

 

Naiset                Naiset 6,7 Km

1.                         Alhonen Tiina                              VaajKu               25:25                 

2.                         Mustonen Katja                         KoiKip                26:18                 

3.                         Järvelä Katja                                 JKU                     26:35                 

4.                         Kari Jaana                                      Team Kari         26:57                 

5.                         Valtonen Maarit                         JKU                     29:47                 

6.                         Munukka Katri                            SkiJy                   30:06                 

7.                         Lahti Tiina                                                                   31:03                 

8.                         Mänki Aino-Maria                      Jokioinen          31:58                 

9.                         Kuja-Halkola Varpu                   Tikkakosken pallo  34:09         

10.                       Muhonen Alma                          JKU                     34:24                 

11.                       Oksanen Sonja                            SumKu               35:12                 

12.                       Vaahersalo Salla                                                      35:26                 

13.                       Ahonen Miina                                                                                       36:04                 

14.                       Sandelin Birgitta                                                      36:38                 

15.                       Muhonen Lempi                        JKU                     40:12                 

16.                       Salminen Iina  UurU                                               40:48                 

17.                       Virtanen Suvi  St James Runners                      45:07                 

18.                       Stenman-Kässi Liisa                   UurU                  45:21                 

Tytöt 16             Tytöt 16v 1,9 Km                        

1.                         Valtonen Veera                                                       08:07                 

Pojat 14             Pojat 14v 1,9 Km                        

1.                         Rautiainen Patrik                        ÄänU                  06:22                 

Tytöt 12             Tytöt 12v 1,9 Km                        

1.                         Kankaanpää Josefiina               SkiJy                   06:50                 

Pojat 12             Pojat 12v 1,9 Km                        

1.                         Järvelä Konsta                             Tikkakoski        07:43                 

Tytöt 10             Tytöt 10v 1,9 Km                        

1.                         Rautiainen Petra                        ÄänU                  07:59                 

2.                         Sivill Juliana                                   JKU                     08:14                 

3.                         Turunen Mila                               UurU                  09:20                 

4.                         Kässi Elli                                          UurU                  09:40                 

Tytöt 8               Tytöt 8v 1,9 Km                          

1.                         Jarva Viivi                                                                   08:08                 

2.                         Liimatainen Lyydia                                                  09:27                 

3.                         Valtonen Viivi                                                           09:56                 

 

Viime vuoden tulokset (Kuukan Hölkkä 3.8.2019)

Tulokset

Miehet    Miehet 6,7 Km    1.    Nieminen Jaakko    JKU    22:01    
Miehet    Miehet 6,7 Km    2.    Tuomala Misa    MuurU    23:57    
Miehet    Miehet 6,7 Km    3.    Lamminsivu Harri    Vaajakosken Kuohu    24:20    
Miehet    Miehet 6,7 Km    4.    Kuorinki Jarmo    Huima    24:25    
Miehet    Miehet 6,7 Km    5.    Häkkinen Janne    PetoTeam    24:48    
Miehet    Miehet 6,7 Km    6.    Kallio Kari    Ei Seuraa    25:14    
Miehet    Miehet 6,7 Km    7.    Sormunen Roope    Sumku    25:38    
Miehet    Miehet 6,7 Km    8.    Mustonen Anssi    KoiKi    25:53    
Miehet    Miehet 6,7 Km    9.    Sivill Keijo    Uuraisten Urheilijat    26:09    
Miehet    Miehet 6,7 Km    10.    Nerg Samu    JKU    26:22    
Miehet    Miehet 6,7 Km    11.    Hyttinen Tarmo    KoiKi    26:29    
Miehet    Miehet 6,7 Km    12.    Hänninen Heikki    Uuraisten Urheilijat    30:50    
Miehet    Miehet 6,7 Km    13.    Muhonen Jari    JKU    32:31    
Miehet    Miehet 6,7 Km    14.    Keskinen Eero    Vaajakosken Kuohu    33:20    
Miehet    Miehet 6,7 Km    15.    Majeed Omer    Orienteering Ottawa    34:27    
Miehet    Miehet 6,7 Km    16.    Kinnunen Tarmo    Suolahden Urho    34:34    
Miehet    Miehet 6,7 Km    17.    Karhu Markku    Suolahden Urho    34:56    
Miehet    Miehet 6,7 Km    18.    Nieminen Pekka    Lannevesi    37:42    

Naiset    Naiset 6,7 Km    1.    Mustonen Katja    KoiKi    26:03    
Naiset    Naiset 6,7 Km    2.    Järvelä Katja    JKU    26:47    
Naiset    Naiset 6,7 Km    3.    Raivio Jenni    Ski JKL    27:35    
Naiset    Naiset 6,7 Km    4.    Munukka Katri    Ski JKL    29:34    
Naiset    Naiset 6,7 Km    5.    Akgün Niina    Vaajakosken Kuohu    29:53    
Naiset    Naiset 6,7 Km    6.    Kankainen Marja    Äänekosken Urheilijat    30:17    
Naiset    Naiset 6,7 Km    7.    Lahti Tiina    Ei Seuraa    30:25    
Naiset    Naiset 6,7 Km    8.    Niemi Jennimari    Ei Seuraa    32:30    
Naiset    Naiset 6,7 Km    9.    Moisio-Tavaila Aino    Ei Seuraa    33:23    
Naiset    Naiset 6,7 Km    10.    Muhonen Alma    JKU    33:30    
Naiset    Naiset 6,7 Km    11.    Vuorinen Ulla    Vesanka    37:18    
Naiset    Naiset 6,7 Km    12.    Nieminen Tuuli    Lannevesi    37:42    
Naiset    Naiset 6,7 Km    13.    Pihl Anne    Uuraisten Urheilijat    43:28    
Naiset    Naiset 6,7 Km    14.    Sivill Päivi    Uuraisten Urheilijat    1:18:18    

Tytöt 14    Tytöt 14v 1,9 Km    1.    Minkkinen Minja    Sumku    08:17 

   
Pojat 12    Pojat 12v 1,9 Km    1.    Kallio Aleksi    Suunta Jyväskylä    07:16    
Pojat 12    Pojat 12v 1,9 Km    2.    Kovanen Sauli    JKU    07:40  

 Tytöt 12    Tytöt 12v 1,9 Km    1.    Rokkamäki Malla    Uuraisten Urheilijat    08:42

Pojat 14    Pojat 14v 1,9 Km    1.    Rautiainen Patrik    Äänekosken Urheilijat    06:33    
Pojat 14    Pojat 14v 1,9 Km    2.    Eskelinen Daniel    O2    07:30    

Tytöt 10    Tytöt 10v 1,9 Km    1.    Rautiainen Petra    Äänekosken Urheilijat    08:16    
Tytöt 10    Tytöt 10v 1,9 Km    2.    Räty Sara    Uuraisten Urheilijat    09:26    

Pojat 8     Pojat 8v  1,9 Km    1.    Kinnunen Konsta    Sumku    08:14